4 روندی که خرید رپورتاژ آگهی را تحت تأثیر قرار میدهند

صنعت تبلیغات، رسانه و سرگرمی برای درک بهتر نیازها و سلیقه های هر مخاطب، به داده های کاربری زیادی نیاز دارد. با این حال، این داده‌ها در ابزارها، تیم‌ها و فناوری های مختلفی که توسط این شرکت ها استفاده میشوند، پخش شده اند. همچنین، به دلیل افزایش نگرانی ها و مقررات مربوط به حریم خصوصی کاربران، شرکت ها میل به اشتراک گذاری داده های خود با یکدیگر ندارند. این امر باعث شده‌ است که سازمان ها برای بهره گیری از فناوری های جدید که به بهترین نحو از داده ها استفاده میکنند و همکاری در این زمینه با بخش ها و سازمانهای همکاری کننده را تسهیل می کنند، زیرساخت لازم را ندارند. به همین دلیل، شرکت های رسانه ای و ناشران قادر به حداکثر کردن درآمد تبلیغاتی خود نیستند و تبلیغ دهندگان نیز قادر به بهینه سازی هزینه های تبلیغاتی خود و پیگیری نتایج آنها نمی باشند.

خرید رپورتاژ آگهی
خرید رپورتاژ آگهی

با این حال، امروزه چهار روند عمده وجود دارد که در حال تحول خرید رپورتاژ آگهی، رسانه و سرگرمی به منظور پاسخ به چالش های مطرح شده هستند. برای آشنایی بیشتر با هر کدام، میتوانیم بررسی کنیم که چگونه سازمان ها میتوانند برای آماده سازی و بهره‌برداری از این روند ها، تجربیات بهتری را برای مشتریان فراهم کرده و درآمد خود را افزایش دهند.

۱. همکاری داده ها یک ضرورت تجاری است و شرکت ها با اتخاذ اتاق‌های داده تمیز، در حال افزایش همکاری در این زمینه هستند.

رقابت شدید، فشارهای بازار و تقاضای مصرف کنندگان برای شخصی سازی، شرکت های رسانه ای و سرگرمی را به همکاری برای تحلیل داده ها از منابع مختلف به صورت بهتر و موثرتر واداشته است.

هدف: ایجاد نمای ۳۶۰ درجه از مشترکین، بهبود کارآیی تبلیغات و بهینه سازی تصمیم گیری های تجاری است. برای دستیابی به این هدف، رهبران این صنعت در زمینه ایمن همکاری در داده های خود، به صورت نزدیک به زمان واقعی در فضای ابری همکاری میکنند و به همین ترتیب، منابع داده از وب سایت ها، سیستم های مدیریت رابطه با مشتری، پخش آنلاین، تبلیغات، رسانه های اجتماعی و بسیاری دیگر، در کنار هم جمع آوری میشوند. همچنین، در صورت نیاز به کنترل حریم خصوصی، حکمرانی و کنترل پرس و جو، سازمان ها به اتاق های داده تمیز متوجه میشوند. میتوان انتظار داشت این فناوری برای اتاق های داده تمیز در سراسر صنعت گسترش پیدا کند.

۲. افزایش بهره برداری از فناوری های دارای سوخت داده

رفتار مصرف کنندگان به واسطه نوآوری های جدید در فناوری به راه توسعه خود ادامه میدهد. این نوآوری ها حجم عظیمی از داده های سریع الحرکت را ایجاد میکنند و باعث بهبود کارایی کسب و کار و تجربه مشتری می شوند. مثال هایی از فناوری های دارای سوخت داده جدید عبارتند از:

● اتاق های پاک کردن داده، به دو یا بیشتر از سازمان ها این امکان را میدهد که به صورت امن بر روی داده های خود در ابر و مناطق مختلف تجزیه و تحلیل داده و همکاری کنند، بدون اینکه داده های خام را به یکدیگر نشان دهند. این ابزار برای تجزیه و تحلیل مشتریان ارزش بیشتری دارد، زیرا این امکان را می دهد که قوانین تعریف شده توسط کاربر برای پرسش داده ها را داشته باشد و بالاترین سطح حکومت داده را حفظ می کند.

● هوش مصنوعی (AI) از انواع مختلف داده استفاده میکند و شرکتها از AI برای بهبود محتوا، شخصی سازی، اشتراک، کانال، قیمت گذاری و استراتژی بازاریابی با قابلیت های جدید استفاده می کنند.

● برنامه های ابری اجازه می دهند که شرکت های رپورتاژ آگهی، رسانه ها و سرگرمی به مشترکین خود تجربه های جدید و بهتری ارائه دهند، تحلیل داده ها را سریعتر انجام دهند و بیشتر. برنامه‌های ابری انع

ای‌، قابلیت های انعطاف پذیر، مقیاس‌پذیر، هزینه ای و مدیریت پذیر، گزینهی عالی برای این صنعت پررقابت و با سرعت هستند.

و یک مطالعه ی اخیر احمدی نشان می دهد که فناوری ۵ جی در حال حاضر در حال به اصطلاح توسعه یا انتشار اصلی خود است و نرخ نفوذ آن بیش از ۱۵ درصد است.

تمرکز بیشتر بر حریم خصوصی و حاکمیت داده‌ای

اعتماد مشتریان برای کسب و کارها بسیار مهم است. آنها همچنان به دنبال حفظ حریم خصوصی بیشتر و محافظت از داده هایشان با استاندارد های سخت حاکمیت داده هستند. حجم و سرعت داده هایی که توسط شرکت های رپورتاژ آگهی، رسانه ها و سرگرمی ایجاد میشود، نیازمند رویکردی چابک و جامع به مدیریت داده هستند. در اینجا برخی از اولویت های این حوزه ذکر شده است:

● قوانین حریم خصوصی داده: مصرف کنندگان و دولت ها به طور فزاینده ای آگاهی بیشتری درباره نحوه استفاده از داده های شخصی پیدا کرده اند و به دنبال حفظ حریم خصوصی بیشتری برای این داده ها هستند. به عنوان مثال، رپورتاژ آگهی و قوانین پیروی از رپورتاژ آگهی. در پاسخ به این موضوع، مجریان قوانین بر شرکتهایی که با داده های مصرف کننده سروکار دارند، محدودیت های سختی تحمیل می کنند و بیشترین تعدادی از این قوانین در سال 2023 اعمال خواهند شد.

● امنیت داده: مشتریان با تهدیدات بیشتری از سوی سرقت هویت و استفاده بدون مجوز از داده هایشان مواجه هستند، که امنیت را برای شرکت هایی که با آنها سروکار دارند، به یک اولویت بالا تبدیل کرده است.

● قدرت کمتر شناسه های شخص ثالث و دیگر شناسه های معمول: در گذشته، شناسه های شخص ثالث یک منبع ارزشمند برای داده های مربوط به مشتری بوده اند، اما فشارهای قانونی و تغییرات در روش کسب و کار شرکت های رسانه ای و فناوری، بر وجود شناسه های شخص ثالث و سایر شناسه های رایج مانند شناسه تبلیغاتی موبایل و آدرس IP تهدیدی برای این شناسه ها به شمار می آیند.

تحلیل پیشرفته داده ها، علم داده و داده های شخص ثالث، در رپورتاژ آگهی پذیرفته می‌شود.

صرفه جویی در هزینه های تبلیغات در ایران کاهش یافته است. در ماه نوامبر 2022، بیش از هفت ماه متوالی کاهش هزینه های تبلیغات به دلیل فشارهای تورم، کاهش بودجه و تغییرات در استراتژی کسب و کار را شاهد بودیم. برای موفقیت در این بازار، شرکت ها باید ارزش سرمایه گذاری های خود را اثبات کنند و با داشتن برداشت های داده محور، مکان هایی که برای بازگشت سرمایه گذاری بهینه برای تبلیغات خود باید هزینه کنند، را تعیین کنند.

به همین دلیل، ما به زودی خواهیم دید که شرکت ها به دنبال کسب دانش های عمیق تری از طریق تحلیل های پیشرفته مانند هوش مصنوعی و یادگیری ماشین هستند که به داده ها اعمال می شوند و تصمیمات تبلیغاتی هوشمندتری را برای آنها فراهم میکند. آنها همچنین از دانش داده استفاده میکنند و با گردآوری حجم عظیمی از داده ها، در بهینه سازی جذب مشتری و شناسایی فرصت هایی برای افزایش ارزش زندگی مشتریان تلاش میکنند.

برای بهبود بیشتر دیدگاه ها و تجربه مشتری، تبلیغ کنندگان به داده های شخص ثالث مانند اطلاعات جوی، جغرافیایی و جمعیت شناسی نیز روی می آورند تا پروفایل مشتری خود را برای ایجاد دیدگاه های 360 درجه‌ای بهبود بخشند و تصمیم گیری های کسب و کار بهتری اتخاذ کنند. به گزارش “بعدی در شخصی سازی 2021” مک کینزی، “76٪ مصرف کنندگان مایل به در نظر گرفتن خرید از برندهای شخصی سازی شده تر هستند.”

برای آشنایی بیشتر با نحوه بهره برداری از قدرت داده و ارائه محتوا و تجربه های شخصی سازی شده برای مشتریان خود، به سایت kharidbacklink.ir برای رپورتاژ آگهی، رسانه‌ها و سرگرمی مراجعه کنید.

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *