Screenshot-2022-07-09-084854-602x400

خواص سرامیک پرسلان

خواص سرامیک پرسلان

پرسلان جزئی از سرامیک هایی می‌باشد که به تازگی با جدیدترین تکنولوژی ساخته شده است و امروزه طرفدار فراوانی را دارد که در اکثر ساختمان ها برای کف و دیوار استفاده می‌کنند و در این مقاله قصد داریم خواص سرامیک پرسلان را با نوع ساختار و تمامی مزایایش توضیح دهیم.

سرامیک پرسلان به دلیل اینکه دارای تنوع طرح بسیاری می‌باشد و همچنین مهمترین مزیتش مقاومت بالایش هست در بیشتر اماکن عمومی از این نوع سرامیک استفاده ی بیشتری می‌شود.

اگر بخواهیم دلیل کیفیت بالای سرامیک پرسلان را بدانیم، نوع مواد تشکیل دهنده این سرامیک می‌باشد که از گرانیت، سیلیس و خاک رس تحت فشار حرارت و دمای بالا تشکیل شده است.

خاک رس در برابر دما بسیار مقاوم می‌باشد و در دماهای بالا شکل اولیه خود را حفظ می‌کند. و گرانیت یا همان فلدسپات شامل سیلیکات آلومینیوم، آهک و نوعی کوارتز سخت می‌باشد که به عنوان چسب و نگهدارنده در ساختار پرسلان به کار می رود. زمانی که پرسلان مایع از 1000 تا 1300 درجه سانتی گراد حرارت داده می‌شود، شکل اولیه آن به کمک فلداسپات حفظ می‌شود.

و سیلیکا ترکیبی از اکسیژن و سیلیکون می‌باشد که شباهت بسیاری به شیشه دارد، و برای تسهیل شکل‌گیری و شکل‌پذیری بدنه پرسلان به کار می‌رود. همچنین پرسلان ممکن است شامل آلومینا (ترکیبی از آلومینیوم و اکسیژن) و موادی با خواص قلیایی کم مانند استاتیت باشد.

همچنین در ساخت سرامیک های پرسلان پس از مراحل اولیه، روی آن را با یک لایه لعاب می‌پوشانند تا شکل مناسبی به خود بگیرد. در ساخت لعاب، از مواد معدنی بسیاری استفاده می‌شود که در براق یا مات بودن آن تاثیر دارد.

به همین دلیل از خواص سرامیک پرسلان به مقاومت بالا و طول عمر زیادش بسیار اشاره می‌شود و به خصوص به دلیل اینکه در برابر مواد شیمیایی هم بسیار مقاوم می‌باشد در بیشتر بیمارستان و آزمایشگاه ها از سرامیک پرسلان استفاده می‌کنند.

اگر این مزایا را بخواهیم ادامه دهیم همانطور که می‌دانید در اماکن عمومی بیشترین رفت و آمد در طول شبانه روز می‌شود مثلاً ادارجات، راه آهن و فرودگاه و … چون سرامیک پرسلان از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است، این نوع سرامیک بیشترین کاربرد را دارد.

نه تنها در اماکن عمومی در منازل هم از سرامیک پرسلان نیز استفاده می‌شود زیرا شامل طرح های بسیار زیبایی می‌باشد و کیفیت بالا همیشه در اولویت همه می‌باشد.

از خواص و ویژگی بسیار خوب سرامیک پرسلان مواد اولیه آن می‌باشد که کاملا از مواد طبیعی تشکیل شده است و به همین سبب در محیط زیست هیچگونه آسیبی ایجاد نمی‌کند.

نگهداری سرامیک پرسلان بسیار آسان می‌باشد زیرا اگر لکی داشته باشد تنها با یک دستمال یا تی کشی ساده از بین می‌رود و این هم به دلیل لعلب باکیفیتش می‌باشد.

خواص سرامیک پرسلان

سرامیک پرسلان در برابر آتشسوزی نیز مقاوم می‌باشد در واقع نمی‌سوزد و مزیت بسیار عالی این می‌باشد که آتش را در کف جا به جا نمی‌کند، و اگر هر نوع آسیبی هم به این نوع سرامیک ها وارد شود قابل تعمیر می‌باشند.

البته حتماً توصیه می‌شود در نصب و یا تعمیر سرامیک های پرسلان توسط فرد متخصص انجام شود تا کاملاً به صورت اصولی و با تراز منظم باشد.

فلورا استیل ارائه دهنده انواع سرامیک های پرسلان در انواع طرح های متنوع می‌باشد، با مراجعه به سایت فلورا استیل سرامیک دلخواه خود را در طرح، اندازه و تعداد متناسب می‌توانید به صورت آنلاین با بهترین قیمت ها سفارش دهید، البته که در صورت وجود هرگونه سوال و یا ابهامی کارشناسان فلورا استیل شما را راهنمایی خواهند کرد.

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *