Screenshot-2022-06-16-114028-710x400

انواع چسب سرامیک پرسلان

انواع چسب سرامیک پرسلان

در این مقاله قصد داریم انواع چسب سرامیک پرسلان را معرفی کنیم و اطلاعاتی اولیه در خصوص نحوه استفاده و نصب ارائه دهیم. ایبتدا اینکه سرامیک پرسلان نوعی سرامیک هست که با خاک رس و دیگر مواد معدنی در دمای بالا ساخته می‌شود و به همین سبب از استحکام، مقاوم و وزن بالایی برخوردار می‌باشد.

برای نصب سرامیک پرسلان باید دقت و حساسیت بیشتری در طریقه نصب و چسب آن داشت. اصولاً در کاشی و سرامیک های معمولی از ملات سیمان و چسب معمولی استفاده می‌کنند اما در سرامیک پرسلان باید از چسب مخصوص سرامیک پرسلان استفاده کرد.

از آنجایی که سرامیک پرسلان آب کمتری را در مقایسه با دیگر سرامیک ها به خود نفوذ می‌دهد اگر از ملات سیمان در نصبش استفاده شود دانه های ملات به خوبی به درون سرامیک نفوذ نخواهد کرد به همین سبب چسبندگی خوبی نیز نخواهد داشت.

همچنین امروزه دیگر از روش های قدیمی مانند ماسه، سیمان و دوغاب برای نصب سرامیک ها استفاده نمی‌کنند چسب های مخصوص دارای کیفیت بالا و نصب راحتی می‌باشند، البته با چسب هم باید دقت فراوانی شود تا کار تمیز و با کیفیتی انجام شود.

از چسب مخصوص برای نصب انواع سرامیک پرسلان در دیوار و کف سرویس بهداشتی، آشپزخانه و انواع مکان ها اعم از خانه و عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  • اگر از دیگر مزایای چسب سرامیک پرسلان بخواهیم بگوییم مقاوم و دارای طول عمر زیادی هستند.
  • این چسب ها غیر سمی می‌باشند و ضرری برای انسان ندارند.
  • در برابر دما، حرارت و آب مقاوم هستند.
  • هم برای دیوار و هم کف مناسب می‌باشند.
  • و شکل پذیری بسیار خوبی دارند.

چسب های پرسلان انواع مختلفی را دارد که شامل چسب پودری، خمیری و اپوکسی می‌باشند:

چسب پودری

این نوع چسب از ترکیب سیمان، اصلاح کننده های پلیمری و مواد معدنی تشکیل شده است که پس از مخلوط با آب قابل استفاده می‌باشند.

پس از مخلوط با آب ماده‌ای خمیری بدست خواهد آمد که پس از 5 الی 6 دقیقه قابل استفاده می‌باشد و موردی که باید در نظر داشت پس از مخلوط بدست آمده 1 الی 2 ساعت قابل استفاده می‌باشد، پس فرد نصب کننده باید مهارت فراوانی را داشته باشد یا میزان استفاده برای هر بار را بداند.

این را هم در نظر داشته باشید که نسبت به مقدار پودر باید آب اضافه کنید. و هر دو کمتر یا بیشتر نباشد. و پس از چسباندن سرامیک ها به مدت 24 ساعت زمان نیاز است تا کاملاً خشک و مقاوم شوند.

چسب خمیری

چسب خمیری از ترکیب رزین های اکریلیکی و پودر های معدنی می‌باشد که جایگزین ملات همان ترکیب شن، ماسه و سیمان با آب هست که این روش سنتی و قدیمی می‌باشد.

ولی چسب خمیری دارای استحکام و مقاومت بالایی می‌باشد، چسبندگی بسیار بالایی را دارد و همچنین ضخامت کمتری را در نصب دارد. و در همه سطوح اعم از کف و دیوار قابل استفاده می‌باشد.

چسب اپوکسی

چسب اپوکسی از ترکیب رزین اپوکسی بیسفنول و هاردنر پلی آمیدی می‌باشد. تفاوت این چسب در این می‌باشد که هیچگونه از رقیق کننده‌ی واکنشگرا و غیر واکنشگرا در آن استفاده نشده است. و به همین سبب به عنوان چسب پایه در تولید انواع چسب های صنعتی استفاده می‌شود. این چسب هم نیز استحکام و چسبندگی بالایی را دارد.

مواردی که گفته شد در چسباندن سرامیک پرسلان مورد استفاده می‌باشند، توصیه می‌شود نصب اینگونه سرامیک‌ها را به نصاب متخصص بسپارید همچنین با توجه به اینکه سرامیک پرسلان از وزن بالایی برخوردار است در مقدار چسب، تمیزی، هم سطح بودنش با یکدیگر باید دقت فراوانی کرد.

لوازمی که برای نصب سرامیک پرسلان باید تهیه فرمایید، ابتدا انتخاب خرید سرامیک می‌باشد سپس چسب مورد نظر را خریداری کرده و جهت نصب دستکش، تراز، کاردک، ماله و همزن نیاز می‌باشد.

انواع چسب سرامیک پرسلان

برای انتخاب سرامیک پرسلان با بهترین کیفیت و کمترین قیمت می‌توانید با مراجعه به سایت فلورا استیل به راحتی محصول خود را انتخاب فرمایید که در سایت تمامی مشخصات سرامیک ها ارائه داده شده است. همچنین در صورت درخواستتان کارشناسان فلورا استیل با شما در ارتباط خواهند بود.

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *