Screenshot-2022-06-23-124454

آموزش نحوه نصب سرامیک پرسلان

آموزش نحوه نصب سرامیک پرسلان

در این نوشته قصد داریم آموزش نحوه نصب سرامیک پرسلان را ارائه دهیم که ابتدا به توضیح مختصر اینکه سرامیک پرسلان چیست؟ بپردازیم:

سرامیک پرسلان از جدیدترین و مرغوب‌ترین نوع سنگ که امروزه در بازار موجود می‌باشد. و در انواع مکان ها از جمله نقاط مختلف منازل، محیط های کاری، محیط های بیرونی مانند نما، حیاط حتی ویلا ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سرامیک پرسلان از خاک رس، ماسه های ریز و دیگر مواد معدنی در دما و فشار بالایی ساخته می‌شود و به همین دلیل سرامیکی بسیار مقاوم و با استحکام می باشد و وزن سنگینی هم نیز دارد. به همین سبب می باشد که از کیفیت بالایی برخوردار بوده و خواهان بسیاری را دارد.

بخواهیم دلیل، توصیه استفاده از سرامیک پرسلان را بیشتر توضیح دهیم سرامیک پرسلان آب کمتری را به خود جذب می‌کند و در مناطق مرطوب، سرما دوام بسیار بالایی را دارد. و با توجه به این موضوع در منازل برای آشپزخانه و سرویس بهداشتی بیشترین کاربرد را دارد، که میزان نفوذ مواد شوینده و شیمیایی بسیار کمی را دارد.

به دلیل اینکه میزان نفوذ مواد شوینده و شیمیایی بسیار کمی را دارد برای بیمارستان ها نیز مناسب می باشد. همچنین چون دارای طول عمر طولانی می‌باشد برای محیط های بیرونی هم توصیه می‌شود که در مقابل تابش نور آفتاب، آتش سوزی نیز مقاوم هست.

بعد از توضیح مختصری که در خصوص مزایای سرامیک پرسلان ارائه داده شد حالا می خواهیم به موضوع آموزش نحوه نصب سرامیک پرسلان بپردازیم:

سرامیک پرسلان را با دو نوع مواد می توان نصب کرد که چسب یا ملات می باشد.

  1. اگر بخواهید از ملات استفاده کنید به دقت بیشتری احتیاج دارید، که به مراحلی همانند آماده سازی سطح، ترازبندی، ترکیب مواد با مقدار های دقیق و متناسب. سپس برای نصب باید ملات کشی به صورت منظم و هم سطح باشد تا سرامیک را با دقت بر روی ملات با نظم بچینید و در پایان کار باید درز ها را پر کنید تا به هیچ عنوان هوا به داخل نفوذ نکند که آسیبی به سرامیک برسد.

از آنجایی که گفتیم سرامیک پرسلان آب کمی را به خود نفوذ می‌دهد اگر از ملات استفاده می‌کنید شاید تاثیر کمی در چسبندگی داشته باشد پس بهتر است در ترکیب ملاب از چسب بتن پلیمری نیز استفاده کنید.

برای نصب سرامیک کف حتماً باید کف صاف داشته باشید اگر می خواهید از چسب استفاده کنید باید هزینه کنید و زیرسازی اصولی انجام شود ولی اگر از ملات استفاده کنید می‌توانید خود سطح زمین را ترازبندی کرده و هزینه نصف خواهد شد. که ملات این مزیت را دارد.

  1. روش دیگر جهت نصب سرامیک پرسلان انواع چسب ها می‌باشند که به صورت پودری، خمیری و رزینی واکنش گرا هستند.

استفاده از چسب سختی های ملات را ندارد و نسبتاً راحت تر می باشد که با ماله شیار دار چسب را بر کف و یا دیوار به حالت موازی خواهید کشید و سپس تا 20 دقیقه فرصت دارید که سرامیک را بر روی چسب قرار دهید. دلیل ایجاد شیار بر روی چسب باعث استحکام بیشتر و درگیری بهتر مصالح با سرامیک را دارد.

اگر از چسب پودری می‌خواهید استفاده کنید باید پودر را با آب مخلوط کنید و 5دقیقه استراحت دهید و سپس قابل استفاده خواهد بود. معمولا برای 20 کیلو پودر 6 لیتر آب کافی می‌باشد.

  • قبل از نصب سرامیک با چسب یا ملات زنی حتماً سطح مورد نظر را کاملاً تمیز کنید که هیچگونه کثیفی نداشته باشد.
  • هنگامی که از چسب استفاده می‌کنید شیار کشی ها را در کل سطح سطح یکسان و موازی بکشید و از شیار هلالی یا نامنظم خودداری فرمایید.
  • از دستکش حتماً استفاده کنید.
  • توصیه می‌شود توسط فرد متخصص نصب شود، اگر خود این مهارت کافی را دارید دقت و سلیقه بسیاری را حتماً صرف کنید.

فلورا استیل عرضه دهنده انواع کاشی و سرامیک می‌باشد که از طریق سایت انواع سرامیک پرسلان در طرح های مختلف با کیفیت بالا و قیمت مناسب می‌توانید انتخاب و خریداری فرمایید. و در صورت نیاز مشاوران فلورا استیل با شما همراه خواهند بود.

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *